KFGVRFI34

बिहानको घामका अचम्मका फाइदा, जान्नुहोस्,

0

बिहानको घामका अचम्मका फाइदा, जान्नुहोस्

जाडोमा घामको आनन्द लिन सबैलाई मन पर्छ । घामले शरीरमा भिटामिन डीको कमीलाई पूरा गर्छ । घाम नुहाउनु शरीरको लागि धेरै लाभदायक छ, त्यसोभए यदि हामी बिहानको घामको बारेमा कुरा गर्छौं भने, यसका आश्चर्यजनक फाइदाहरू छन्।

यदि तपाइँ सूर्योदय पछि १५  देखि २०  मिनेट सम्म नियमित रूपमा घाममा नुहाउनु हुन्छ भने, तपाइँ धेरै रोगहरु बाट बचाउनुहुनेछ। बिहानको घाम निकै फाइदाजनक हुन्छ । बिहानको न्यानो सूर्यको किरणले भिटामिन डी मात्रै प्रदान गर्दैन, यसले अन्य धेरै फाइदा पनि गर्छ । यस समयमा सूर्यको किरण धेरै बलियो हुँदैन र यसले छालालाई कुनै हानी गर्दैन।
प्राकृतिक एन्टीडिप्रेसेन्ट स्तर बढाउँछ:
यदि तपाइँ नियमित रूपमा बिहानको घाम लिनुहुन्छ भने, यसले मस्तिष्कमा प्राकृतिक एन्टिडिप्रेसन्ट स्तर बढाउँछ। यसले तपाईंलाई डिप्रेसनबाट राहत दिन्छ, तपाईंको मुड पनि राम्रो रहन्छ र तपाईं तनावमुक्त रहनुहुन्छ।
निद्राको गुणस्तरमा सुधार हुन्छ
बिहान केही समय घाममा बस्दा निद्राको गुणस्तरमा सुधार हुन्छ। अक्सर मानिसहरु निद्रा सम्बन्धी समस्याहरुबाट त्रसित हुन्छन्। यस्तो अवस्थामा घाममा बस्दा निन्द्राको कमी हट्छ ।
उर्जा हर्मोन बढ्छ।बिहानको
घामको कारण पनि उर्जा हर्मोन बढ्छ। शरीरमा ऊर्जा रहन्छ। मन प्रसन्न हुन्छ र बिहान सबेरै उठ्ने बानी पनि बन्छ । यसले दिनभर ताजा रहन्छ।
रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढाउन सहयोगी :
तपाईलाई यो थाहा पाउँदा छक्क पर्नुहुनेछ कि विज्ञहरुका अनुसार घाममा नुहाउँदा शरीरको रोग प्रतिरोधी क्षमता बढ्छ । शरीर बलियो हुन्छ र धेरै प्रकारका रोगहरूबाट टाढा रहन्छ।
भिटामिन डीको कमी हुन्छ:
सूर्यको किरणमा पर्दा हाम्रो शरीरले भिटामिन डी उत्पादन गर्छ। जाडोमा भिटामिन डीको कमीले धेरै समस्या निम्त्याउँछ। क्याल्सियम भिटामिन डी द्वारा आपूर्ति गरिन्छ। यस्तो अवस्थामा यदि तपाईमा भिटामिन डीको कमी छ भने तपाईले घाममा बस्नुपर्छ । चिकित्सकहरुले पनि यस्तै सुझाव दिन्छन् ।
अस्वीकरण: यस लेखमा दिइएको जानकारी रोग र स्वास्थ्य सम्बन्धी समस्याहरूको बारेमा जागरूकता ल्याउनको लागि मात्र हो। यो कुनै पनि योग्य चिकित्सा राय को लागी एक विकल्प छैन। तसर्थ, पाठकहरूलाई कुनै पनि औषधि, उपचार वा प्रिस्क्रिप्शन आफैं प्रयोग नगर्न, तर त्यो चिकित्सा अवस्थासँग सम्बन्धित विशेषज्ञ वा चिकित्सकको सल्लाह लिन सल्लाह दिइन्छ।
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

KFGVRFI34