KFGVRFI34

आज महाशिवरात्रिको दिन घरमा कुन बिरुवा रोप्दा , सुख समृद्धि मिल्नेछ !

0

महाशिवरात्रिका दिन भगवान शिव र माता पार्वतीको पूजा–आराधना गरी व्रत बस्ने चलन छ । यसो गर्दा साधकको सबै मनोकामना पूरा हुने जनविश्वास छ । फाल्गुन महिनाको कृष्ण पक्षको चतुर्दशीमा महाशिवरात्रि उत्साहका साथ मनाइन्छ । यस पटक महाशिवरात्रि २५ फागुन २०८० मा छ ।

यस तिथिमा भगवान महादेव र माता पार्वतीको विवाह भएको धार्मिक विश्वास छ । त्यसैले चतुर्दशीका दिन भगवान शिव र माता पार्वतीको पूजा गर्ने र व्रत गर्ने चलन छ । यसो गर्दा साधकको सबै मनोकामना पूरा हुने जनविश्वास छ । यदि तपाई भगवान शिवको कृपा प्राप्त गर्न चाहनुहुन्छ भने महाशिवरात्रिको अवसरमा घरमा केही विशेष बिरुवा लगाउनुस् जसले नकारात्मक ऊर्जालाई हटाउँछ । महाशिवरात्रिको दिन घरमा कुन बिरुवा रोप्नु फलदायी हुन्छ भन्ने यस लेखमा बताउनुहोस्।

धतुरोको विरुवा : वास्तुशास्त्रमा भनिएको छ कि घरमा काँडे बिरुवा लगाउनु शुभ हुँदैन तर धतुराको बिरुवा घरमा लगाउन सकिन्छ । यसो गर्नाले सुख र समृद्धि प्राप्त हुने जनविश्वास छ । भगवान शिवको कृपा प्राप्त गर्न चाहनुहुन्छ भने महाशिवरात्रिको दिन घरमा धतुराको बिरुवा लगाउनुहोस ।

बेलपत्र बिरुवा : भगवान शिवलाई बेलपत्रको बोट मन पर्छ । ज्योतिष शास्त्र अनुसार यो बिरुवा घरको उत्तर–दक्षिण दिशामा लगाउनु शुभ मानिन्छ । शिवलिंगमा बेलपत्र चढाउँदा भगवान शिव प्रसन्न हुने र आशीर्वाद प्राप्त हुने जनविश्वास रहेको छ । यस्तो अवस्थामा महाशिवरात्रिको अवसरमा घरमा बेलपत्रको बिरुवा लगाउनुपर्छ । यसले घरबाट नकारात्मक ऊर्जा हटाउँछ।

शमी बिरुवा :शमीको बोट भगवान शिवलाई पनि प्रिय छ । महाशिवरात्रिको अवसरमा घरमा शमीको बिरुवा लगाउन सक्नुहुन्छ । महादेवलाई प्रसन्न पार्न पूजा गर्दा शमीको पात र फूल चढाउनुपर्छ ।

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

KFGVRFI34