KFGVRFI34

दिल्ली रक्सी घोटालामा अरविन्द केजरीवाल पक्राउ,

0
दिल्ली रक्सी घोटालामा अरविन्द केजरीवाल पक्राउ: दिल्लीका मुख्यमन्त्री र आम आदमी पार्टीका संयोजकलाई दिल्ली रक्सी घोटालाको आरोपमा प्रवर्तन निदेशालयले पक्राउ गरेको छ।

केजरीवाल सरकारले ल्याएको रक्सी  बिक्री सम्बन्धी नीतिमा घोटाला गरेको भन्दै उनलाई सुरूमा दुई घण्टा सोधपुछ गरिएको थियो। त्यसपछि उनलाई पक्राउ गरिएको थियो।

पक्राउ गरेको विरूद्ध भारतको सर्वोच्च अदालतमा रिट समेत दर्ता भइसकेको छ। यसको सुनुवाई शुक्रबार बिहान हुने भनिएको छ।

दिल्लीका मुख्यमन्त्री तथा आम आदमी पार्टीका संयोजकलाई दिल्ली रक्सी घोटालाको आरोपमा बिहीबार साँझ प्रवर्तन निर्देशनालयले पक्राउ गरेको छ। अरविन्द केजरीवालको गिरफ्तारीपछि दिल्ली सरकारका एक मन्त्री आतिशीले मिडियालाई जानकारी दिँदै केजरीवालले पक्राउ परे पनि आफ्नो पदबाट राजीनामा नदिने बताएका छन् ।

केजरीवाल मुख्यमन्त्री थिए, छन् र रहिरहनेछन्

केजरीवालको गिरफ्तारीपछि दिल्ली सरकारका एक मन्त्री आतिशीले मिडियालाई जानकारी दिँदै अरविन्द केजरीवाल मुख्यमन्त्री थिए, छन् र रहिरहने बताएका छन् । उनले आफ्नो पदबाट राजीनामा दिने छैनन् । तिम्रो सरकार जेलबाट चल्छ।

अन्तःशुल्क नीति घोटालामा केजरीवाल पक्राउ परेका छन्

प्रवर्तन निदेशालय (ईडी) को टोलीले दिल्लीका मुख्यमन्त्री अरविन्द केजरीवाललाई अन्तःशुल्क नीति घोटाला प्रकरणमा पक्राउ गरेको छ। ईडीको टोली कथित अन्तःशुल्क नीति घोटाला प्रकरणमा दिल्लीका मुख्यमन्त्री अरविन्द केजरीवाललाई दशौं समन पठाउन आएको थियो। स्रोतका अनुसार हाल उनको घरमा ६–८ जना अफिसर छन् । अधिकारीहरुले उनको घरमा पनि खोजी गरेका थिए । केजरीवालको घर बाहिर र्‍यापिड एक्शन फोर्स र दिल्ली पुलिसको भारी तैनाथ गरिएको बताइएको छ।

उही समयमा, दिल्ली उच्च अदालतले बिहीबार मदिरा नीति मुद्दामा गिरफ्तारीबाट सुरक्षाको लागि अरविन्द केजरीवालको याचिका खारेज गर्‍यो र पक्राउमा रोक लगाउन अस्वीकार गर्‍यो। ईडीले मुख्यमन्त्री अरविन्द केजरीवाललाई नवौं समन पठाएको थियो, जसमा उनी बिहीबार ईडीसमक्ष उपस्थित हुनुपर्ने थियो, तर केजरीवालले यसको विरुद्ध दिल्ली उच्च अदालत गएका थिए। सुनुवाइ पछि, अदालतले राहत दिन अस्वीकार गर्दै भन्यो, “हामी अरविन्द केजरीवालको गिरफ्तारीमा कुनै अन्तरिम सुरक्षा दिन सक्दैनौं।”

patrika-logo-header बाट लिएएको ।
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

KFGVRFI34