KFGVRFI34

दुधमा सौफ र अदुवा उमालेर पिउँदा पाइन्छ पाँच अचम्मका फाइदा

0

सौफ र अदुवा दुवैको सेवन स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ तर यसलाई दुधमा उमालेर छानेर खानु हुन्छ भने यसले स्वास्थ्यलाई अचम्मको फाइदा पु¥याउँछ । दुध प्रोटिन, क्याल्सियम, भिटामिन बी जस्ता आवश्यक पोषक तत्वहरूको उत्कृष्ट स्रोत हो । अर्कोतर्फ, सौफ र अदुवामा पनि औषधीय गुणहरू प्रशस्त छन् । साथै, दुबैमा भिटामिन सी, क्याल्सियम, आइरन, म्याग्नेसियम, पोटासियम, एन्टिअक्सिडेन्ट र एन्टी(इन्फ्लेमेटरी गुणहरू हुन्छन् ।

सौँफ र अदुवा मिसाएरको दुध पिउनाले शरीरलाई आवश्यक पोषण मात्र मिल्दैन, यसले धेरै गम्भीर रोगहरूलाई पनि हटाएर शरीरलाई भित्रबाट बलियो बनाउँछ । हामीले सौफ र अदुवासँग दुध पिउनुका फाइदाहरू बारे थप जान्नको लागि भारतकी क्लिनिकल न्यूट्रिशनिस्ट तथा डाइटिशियन गरिमा गोयलसँग कुरा गर्यौं । उनका अनुसार यसका फाइदा यस प्रकारका छन्

१. हड्डी बलियो हुनेछ
: क्याल्सियम, प्रोटिन र अन्य थुप्रै आवश्यक पोषक तत्वहरूले भरिपूर्ण, यो संयोजन तपाईंको हड्डी र जोर्नीहरू बलियो बनाउनको लागि धेरै लाभदायक छ । यो हड्डी भाँच्चिने जोखिम कम गर्न र जोर्नी दुखाइबाट राहत प्रदान गर्न पनि उपयोगी छ ।

२. मिठो निद्रा लाग्न सहयोग गर्छ
: दुधमा सौफ र अदुवा उमालेर राती सुत्नुअघि सेवन गर्दा मस्तिष्क शान्त हुन्छ र थकान हट्छ । यसले तनाव कम गर्न पनि मद्दत गर्छ । यसले तपाईंलाई छिटो र राम्रो निद्रा दिन्छ ।

३. पेटको समस्या हटाउँछ
: यो मिश्रण पेटमा ग्यास, ब्लोटिङ, कब्जियत र अपच जस्ता समस्याहरूलाई टाढा राख्न धेरै लाभदायक हुन्छ । यसले तपाईंको पाचनलाई बलियो बनाउँछ र मेटाबोलिजमलाई पनि गति दिन्छ । यसले बान्ता र पखाला जस्ता समस्याबाट पनि बचाउन मद्दत गर्छ । यसले खानाबाट पोषक तत्वहरूको अवशोषणमा पनि सुधार गर्छ ।

४. उच्च रक्तचाप नियन्त्रण गर्छ
: क्याल्सियम, पोटासियम, म्याग्नेसियमले उच्च रक्तचाप कम गर्न र नियन्त्रण गर्न महत्त्वपूर्ण भूमिका खेल्छ । यो संयोजन उच्च रक्तचाप कम गर्न मात्र होइन, रक्तचाप व्यवस्थापन गर्न पनि उपयोगी छ । ५. मुटु स्वस्थ राख्छ: यदि तपाई नियमित रूपमा दुधमा सौफ र अदुवा उमालेर पिउनुहुन्छ भने, यसले खराब कोलेस्ट्रोल कम गर्छ र राम्रो कोलेस्ट्रोलको स्तर बढाउँछ । यसले रक्तचाप नियन्त्रणमा राख्छ र हृदयघात, स्ट्रोकजस्ता रोगहरूको जोखिम कम गर्छ । जसले गर्दा मुटु स्वस्थ रहन्छ ।

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

KFGVRFI34