KFGVRFI34

नेपालको राष्ट्रिय परिकारहरुलाई बिश्व मा चिनाऔ ,

0

तिब्बती रोटी

पीठो, पानी र एक चुटकी नुनबाट बनेको। सबै कुरा सरल छ, तर स्वाद कुनै न कुनै रूपमा विशेष छ। ठूलो राउन्ड फ्ल्याटब्रेडको रूपमा सेवा गरियो। यसमा मक्खन वा जाम फैलाउनुहोस् – यहाँ तपाईसँग हार्दिक नाश्ता छ।

टुक्पा र थेन्टुक

यी तिब्बती व्यंजनहरू हुन् जसमा धेरै चाउचाउ, हरियो प्याज, बन्दाबी, गाजर र अन्य तरकारीहरू छन्। टुक्पाले पातलो चाउचाउ प्रयोग गर्छ भने थोङटुकले बाक्लो चाउचाउ प्रयोग गर्दछ। सुविधाजनक रूपमा, यी सूपहरू आफैंमा धेरै मसलादार छैनन्, तर तिनीहरू विशेष सस र अचारहरूसँग सेवा गर्न सकिन्छ जुन तपाईंले आफ्नो मनपर्ने थप्नुहुन्छ।

दाल-चमेरा

टिनको ट्रे-प्लेटमा चामलको थुप्रो राखिन्छ, र यसको वरिपरि कचौरा वा छुट्टै खण्डहरूमा दालको स्ट्यु (वास्तवमा, दाल), तरकारी करी (तरकारी, आलु, पातदार तरकारी, बन्दाकोबी, सिमी, काउली), अचार भनिन्छ। (अचार सोयाबीन, मूली), मसलादार चटनी (सस) र सानो क्रिस्पी पापडम। यो एक सन्तुलित लंच वा बेलुकाको खाना बाहिर जान्छ। खैर, यो केवल आधार सेट हो। दाल-ब्याटको विस्तारित संस्करणमा, त्यहाँ धेरै प्रकारका करी, नमकीन दही, ताजा तरकारी र मासु छन्। धेरैजसो अवस्थामा, तपाईं थप चामल, करी र दाल माग्न सक्नुहुन्छ। मेनुमा, निम्न नामबाट पनि दाल-ब्याट खोज्नुहोस्: नेपाली-थाली, परम्परागत नेपाली सेट।

चौमिन

तरकारीहरूसँग फ्राइड नूडल्स (कहिलेकाँही यो गाजर, प्याज र साग हो)। स्वादिष्ट, भरिने र सस्तो।
मलाई मन पर्‍यो कि नेपालमा तपाई संसारका विभिन्न देशका परिकारसँग परिचित हुन सक्नुहुन्छ। तिनीहरूले इटालियन पास्ता, मेक्सिकन ट्याको, चिनियाँ चाउचाउ पकाउँछन्, भारतीय र तिब्बती परिकारहरू उल्लेख नगर्न। तर यो सबै आफ्नै तरिकामा छ, त्यसैले लामो-परिचित व्यञ्जनहरू लिनुहोस् र एक अप्रत्याशित व्याख्या द्वारा आश्चर्यचकित हुनुहोस्। जस्तै, उदाहरणका लागि, हामीले एक पटक पिज्जा लियौं र बारीक काटिएको प्याज, च्याउ, बन्दाबी, टमाटर र चीजको साथ टर्टिला पायौं। यो स्वादिष्ट थियो।

मो मो

यो पकौडा वा भाप पकौडा जस्तै केहि हो। नेपाली मसलाका कारण यसको स्वाद अनौठो छ । सबैभन्दा लोकप्रिय फिलिंग प्याजको साथ मासुको मासु हो, तर त्यहाँ चीज, तरकारी र आलुको साथ शाकाहारी विकल्पहरू पनि छन्।

पेय पदार्थ

नेपालीहरु सधैं चिया पिउने गर्छन् । के तपाईंलाई थाहा छ यो देशमा धेरै राम्रो चिया खेती र फसल गरिन्छ? दार्जिलिङ र असम जस्ता भारतीय राज्यहरूसँग नजिक भएको कारणले गर्दा नेपाली चिया विश्वमा खासै चिनिँदैन, र यो लगभग कहिल्यै निर्यात हुँदैन। यो अचम्मको कुरा होइन कि सबैले यो पेय मन पराउँछन्, किनकि यो हिमालयको ढलानमा उब्जाइएको छ, शुद्ध प्रकृतिले घेरिएको छ। म तपाईंलाई नेपाली चिया घर किन्न सल्लाह दिन्छु, र हामीले नेपालबाट स्वादिष्ट स्मारिका बारे छुट्टै लेखमा राम्रो उत्पादन कसरी छनौट गर्ने भन्ने बारे थप लेखेका छौं।

*परिणाम व्यक्ति अनुसार फरक हुन सक्छ।

पेय पदार्थ

नेपालीहरु सधैं चिया पिउने गर्छन् । के तपाईंलाई थाहा छ यो देशमा धेरै राम्रो चिया खेती र फसल गरिन्छ? दार्जिलिङ र असम जस्ता भारतीय राज्यहरूसँग नजिक भएको कारणले गर्दा नेपाली चिया विश्वमा खासै चिनिँदैन, र यो लगभग कहिल्यै निर्यात हुँदैन। यो अचम्मको कुरा होइन कि सबैले यो पेय मन पराउँछन्, किनकि यो हिमालयको ढलानमा उब्जाइएको छ, शुद्ध प्रकृतिले घेरिएको छ। म तपाईंलाई नेपाली चिया घर किन्न सल्लाह दिन्छु, र हामीले नेपालबाट स्वादिष्ट स्मारिका बारे छुट्टै लेखमा राम्रो उत्पादन कसरी छनौट गर्ने भन्ने बारे थप लेखेका छौं।

*परिणाम व्यक्ति अनुसार फरक हुन सक्छ।

पेय पदार्थ

नेपालीहरु सधैं चिया पिउने गर्छन् । के तपाईंलाई थाहा छ यो देशमा धेरै राम्रो चिया खेती र फसल गरिन्छ? दार्जिलिङ र असम जस्ता भारतीय राज्यहरूसँग नजिक भएको कारणले गर्दा नेपाली चिया विश्वमा खासै चिनिँदैन, र यो लगभग कहिल्यै निर्यात हुँदैन। यो अचम्मको कुरा होइन कि सबैले यो पेय मन पराउँछन्, किनकि यो हिमालयको ढलानमा उब्जाइएको छ, शुद्ध प्रकृतिले घेरिएको छ। म तपाईंलाई नेपाली चिया घर किन्न सल्लाह दिन्छु, र हामीले नेपालबाट स्वादिष्ट स्मारिका बारे छुट्टै लेखमा राम्रो उत्पादन कसरी छनौट गर्ने भन्ने बारे थप लेखेका छौं।

*परिणाम व्यक्ति अनुसार फरक हुन सक्छ।

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

KFGVRFI34