KFGVRFI34

एस्तो सहर जहाँ विगत ७० वर्षदेखि कसैको मृत्यु भएकै छैन ।

0

संसारमा त्यस्तो कुनै ठाउँ छैन जहाँ मानिसको मृत्यु हुँदैन । मृत्यु मानिसलाई जहाँ पनि आउन सक्छ, उसले कुनै क्षेत्र वा सहर देख्दैन। तर आज हामी तपाईँलाई एउटा यस्तो सहरको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जसको बारेमा थाहा पाएर तपाई पक्कै पनि छक्क पर्नुहुनेछ, किनभने यो सहरमा मानिसको मृत्युमाथि प्रतिबन्ध लगाइएको छ । सबैभन्दा अचम्मको कुरा के छ भने यो सहरमा विगत सात दशकदेखि एक जनाको पनि मृत्यु भएको छैन । यो कुरा थाहा पाएर तपाईँलाई पक्कै पनि अचम्म लाग्न सक्छ तर यो एकदमै सत्य हो । वास्तवमा, हामी नर्वेको एउटा सानो सहर ीयलनथभबचदथभल को बारेमा कुरा गर्दैछौं। यहाँ प्रशासनले प्रकृतिको नियम विपरीत मृत्यु प्रतिबन्ध लगाएको छ ।

नर्वे र उत्तरी ध्रुवको बीचमा रहेको यस टापुमा यति धेरै चिसो हुन्छ कि मानिसको मुटु पनि जम्छ । यहाँ जाडो मौसममा तापक्रम यति कम हुन्छ कि बाँच्न र जीवनयापन गर्न गाह्रो हुन्छ । सहरको जनसङ्ख्या २००० छ। आज पनि यो सहरमा मानिसलाई मर्न दिइँदैन। जसका कारण विगत ७० वर्षदेखि यहाँ कसैको मृत्यु भएको छैन । यहाँ धेरै जाडो भएकाले मृत्यु प्रतिबन्ध लगाउनुपरेको थियो ।

वास्तवमा यहाँ चिसोका कारण धेरै वर्षसम्म शरीर यस्तै रहन्छ । जसका कारण शव नष्ट हुन वर्षौं लाग्छ । धेरै वर्षसम्म शव पनि नष्ट हुँदैन। एक अनुसन्धानमा सन् १९१७ मा इन्फ्लुएन्जाका कारण मृत्यु भएका व्यक्तिको शरीरमा इन्फ्लुएन्जा भाइरस रहेको पाइएको थियो ।

जसका कारण रोग सर्ने खतरा थियो । यसपछि प्रशासनले सहरमै मृत्यु प्रतिबन्ध लगाएको थियो । अहिले यहाँ जो कोहीको मृत्यु हुन लागेको छ वा आपत्कालीन अवस्था आएमा उक्त व्यक्तिलाई हेलिकप्टरबाट देशको अन्य क्षेत्रमा लगिन्छ र मृत्युपछि त्यहीँ अन्तिम संस्कार गरिन्छ ।

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

KFGVRFI34