KFGVRFI34

दैनिक एस्ता खानेकुरा खाँदा क्यान्सरको जोखिम बढ्न सक्ने !

0

प्रशोधित खाना वा डिब्बाबंद खाना स्वास्थ्यका लागि सबैभन्दा हानिकारक मानिन्छ, यसले तपाईंको तौल मात्र बढाउँदैन, तपाईंको पाचन प्रणालीलाई पनि बिगार्छ।बढ्दो तौलका कारण मानिसलाई धेरै रोगले घेर्छ । वास्तवमा यी धेरैजसो खानेकुरामा कृत्रिम रंग, प्रिजर्भेटिभ र सोडियम पाइन्छ, जसले मुटु रोगका

साथै क्यान्सरजस्ता गम्भीर रोग निम्त्याउन सक्छ । रक्सी, चुरोट र चुरोटले मात्रै क्यान्सर हुन्छ भन्ने मानिसलाई लाग्छ तर त्यस्तो होइन । तपाईले हरेक दिन केहि न केहि उपभोग गरिरहनु भएको छ जसमा कार्सिनोजेनहरू छन्, जुन हानिकारक पदार्थहरू हुन् जसले क्यान्सर निम्त्याउने सम्भावना हुन्छ। जानौं

प्रशोधित मासु : प्रशोधित खाना सुरक्षित राख्न प्रयोग गरिने रसायनहरूमा सोडियम प्रयोग गरिन्छ। सोडियमले सोडियम नाइट्रेट बनाउँछ जसले क्यान्सरको जोखिम बढाउँछ।

कृत्रिम चिनी : धेरै मानिसहरु चिनी नियन्त्रण गर्न कृत्रिम चिनीको प्रयोग गर्छन् तर कृत्रिम चिनीले तपाईको स्वास्थ्यलाई धेरै हानि पु¥याउँछ। सुक्रालोज सोडा, एक मिठाई, र ऊर्जा पेय मा पाइन्छ। जसका कारण क्यान्सर हुने खतरा हुन्छ ।

फास्ट फूड : फास्ट फूड वा पिज्जा, बर्गर, पास्ता आदि जस्ता जंक फूडमा phthalates पाइन्छ, जसले प्लास्टिक सामग्रीलाई लचिलो बनाउँछ। यसको प्रयोगले क्यान्सर, बाँझोपन, कलेजो बिग्रने जस्ता समस्या निम्त्याउँछ ।

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

KFGVRFI34