KFGVRFI34

कपडाबाट दाग हटाउन के गर्ने ?

0

कफी, केचप, जुस – यी सबै केहि खाद्य वस्तुहरू हुन् जसको दाग तपाईले प्रायः कपडामा पाउनुहुनेछ। यी दाग ​​पनि यति जिद्दी हुन्छन् कि एक पटक कपडामा टाँसिएपछि छिट्टै सफा हुँदैनन् ।

यदि यो संयोगवश तपाईंको मनपर्ने पोशाकमा खस्यो भने, यसले हामीलाई दुःखी बनाउँछ। तर अब होइन किनभने हामी तपाईंलाई अनारको दाग, खाना पकाउने तेलको दाग, चुकन्दरको दाग वा आँपको दाग जस्ता केही जिद्दी दागहरू सजिलै हटाउन सक्छाैँ ।

बग्ने पानीमुनि कपडा धुनु अघि कुनै पनि अतिरिक्त दागहरू स्क्र्याप गर्नुहोस्। यस समयमा, पानीको दबाब उच्च राख्नुहोस् किनभने यो जति बढी हुन्छ, कपडामा खानाको दाग सजिलै र छिटो हट्छ। यसको लागि सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण कदम यसलाई तुरुन्तै सफा गर्नु हो। किनकी लुगामा खानाको दाग जति लामो रहन्छ, त्यति नै जिद्दी बन्छ ।

पछाडिबाट दागको उपचार गर्नुहोस्

खानाको दाग सफा गर्दा, कपडालाई पछाडिबाट रगड्नु राम्रो हुन्छ। यसले कपडाबाट दाग धकेल्न मद्दत गर्दछ। कपडा भित्र बाहिर घुमाउनुहोस् र त्यसपछि दागको विपरित छेउमा दाग हटाउने एजेन्ट लागू गर्नुहोस्। यस विधिले कपडाबाट दाग हटाउन मद्दत गर्दछ र कपडाको अन्य भागहरूमा फैलिनबाट रोक्न पनि मद्दत गर्दछ।

चिसो पानीले धुनुहोस्

कपडामा खानाको दागबाट छुटकारा पाउनको लागि एक उत्तम विकल्प छिट्टै चिसो पानीले धुनु हो, यो चाल दाग सफा गर्ने एक अद्भुत तरिका हो। विशेष गरी यदि दाग अझै ताजा छ भने, चिसो पानीले दागलाई ढिलो गर्न र पातलो गर्न मद्दत गर्दछ, यसलाई हटाउन सजिलो बनाउँदछ। कपडालाई सिङ्कमा लैजानुहोस् र दाग भएको क्षेत्रलाई चिसो पानीको हल्का धारा अन्तर्गत राख्नुहोस्।

लुगामा साबुन लगाउनुहोस्

लुगाबाट खानाको दागलाई प्रभावकारी रूपमा हटाउन, लुगामा साबुन लगाउनुहोस् र केही मिनेटको लागि छोड्नुहोस्। लगभग पाँच मिनेटको लागि टाइमर सेट गर्नुहोस् र टाढा जानुहोस्। यो दाग हटाउन एक प्रभावकारी तरिका हो।

दाग राम्ररी धुनुहोस्

कपडाबाट दाग हटाउनको लागि क्षेत्रलाई राम्ररी धुनुहोस्। तर यसका लागि चिसो पानी प्रयोग गर्न नबिर्सनुहोस्।

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

KFGVRFI34